Zwalczanie pcheł

Zwalczanie pcheł


Pchły zaliczamy do najpowszechniej występujących owadów. Insekty te żywią się krwią, dlatego chętnie przebywają tam, gdzie znajdują się ludzie oraz zwierzęta domowe i hodowlane. Jaja pcheł można znaleźć choćby w legowiskach zwierząt, dlatego dezynsekcja powinna objąć wszystkie powierzchnie i materiały służące zwierzakom za posłanie. Inwazja pcheł może wystąpić zarówno w pomieszczeniach gospodarczych (stajniach, chlewach, oborach, kurnikach), jak i ludzkich domach. Jak poradzić sobie z rosnącą populacją pcheł? Najlepszym sposobem jest szukanie pomocy u profesjonalistów.

Jak skutecznie zwalczyć pchły?

Wszystkie powierzchnie narażone na rozprzestrzenianie się insektów powinny być poddane dezynsekcji poprzez przeprowadzenie oprysku lub zamgławiania.

Metodę należy dopasować do konkretnej powierzchni:

  • pomieszczenia do 80 m2 – oprysk,
  • lokale mieszkalne do 60 m2 – połączenie oprysku i zamgławiania ULV,
  • lokale użytkowe do i powyżej 150 m2 – połączenie oprysku i zamgławiania ULV.

Na czym polega metoda zamgławiania ULV?

Stosowana do zwalczania pcheł metoda zamgławiania ULV polega na wytwarzaniu specyficznej mgły chemicznej. Powstające wówczas niewielkie krople z łatwością docierają do miejsc, z którymi nie radzi sobie klasyczny oprysk. Kropelki wnikają w przestrzenie pod meblami oraz szczeliny i szpary, w których mogą występować insekty. Na czas dezynsekcji należy zamknąć okna i uszczelnić wentylację, a następnie opuścić pomieszczenie na kilka godzin. Po powrocie konieczne jest dokładne przewietrzenie mieszkania i umycie powierzchni.

Nasza firma specjalizuje się w dezynsekcji i zwalczaniu pcheł. Pomożemy dobrać najlepszą metodę i zajmiemy się skuteczną eliminacją insektów bytujących w mieszkaniu, domu lub pomieszczeniu gospodarczym.


Darmowa wycena