Zwalczanie gryzków

Zwalczanie gryzków


Gryzki, nazywane również psotnikami, zakamarnikami i wszami książkowymi, to owady, które bywają mylone z mrówkami. Mimo ich niewielkich rozmiarów, nie należy lekceważyć problemu, gdyż te insekty mogą spowodować wiele szkód. Jak skutecznie pozbyć się gryzków z mieszkania?

Czym wyróżnia się gryzek?

Te nieduże owady osiągają rozmiar do 6 mm i naturalnie występują na terenach leśnych. Zdarza się jednak, że gryzki zamieszkują w domu, gdzie znajdują pokarm pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Insekty mogą zainfekować żywność, a spożycie takiego pokarmu często kończy się zatruciem. Psotniki najchętniej bytują w miejscach zaciemnionych, wilgotnych, brudnych i rzadko wietrzonych. Na zakamarniki powinni też uważać właściciele pokaźnych biblioteczek – owady te można bowiem znaleźć na książkach i eksponatach muzealnych. Szczątki gryzków zlokalizowane na książkach mogą prowadzić do wywołania objawów astmy.

Skuteczne i bezpieczne zwalczanie gryzków

Zakamarniki najchętniej zamieszkują miejsca wilgotne i ciemne, dlatego ich ulubionym pomieszczeniem w domu jest łazienka. Aby pozbyć się gryzków, należy zastosować profesjonalne preparaty przeznaczone do dezynsekcji. Nasza firma dysponuje skutecznymi i bezpiecznymi środkami owadobójczymi, dzięki którym pozbędziesz się problemu zakamarników. Pamiętaj też, by stosować działania profilaktyczne, takie jak regularne czyszczenie kuchni i łazienki oraz przechowywanie żywności poza zasięgiem insektów.


Darmowa wycena