Zwalczanie kleszczy i komarów

Zwalczanie kleszczy i komarów


Kleszcze stanowią niebezpieczeństwo dla zdrowia człowieka, gdyż ich ukłucie może spowodować wiele groźnych chorób. Zagrożenie to dotyczy mieszkańców całej Polski, szczególnie w okresie od maja do listopada, kiedy to obserwuje się zwiększoną aktywność tych owadów. Jeszcze do niedawna panowało przekonanie, że kleszcze można spotkać wyłącznie w lesie. Owady te występują jednak również w parkach, na placach zabaw, łąkach, kąpieliskach i wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z wyższą trawą.

Jakie choroby przenoszą kleszcze?

Dużo mówi się o tym, że ukłucie kleszcza powoduje boreliozę. Jest to tylko jedna z wielu chorób przenoszonych przez te insekty. Do pozostałych jednostek chorobowych zaliczamy również babeszjozę, bartonelozę, anaplazmozę, tularemię oraz odkleszczowe zapalenie opon mózgowych.

Skuteczny sposób na kleszcze i komary

Do tej pory zajmowaliśmy się głównie zwalczaniem komarów, lecz w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na dodatkowe usługi do oferty Marlon DDD włączyliśmy również zwalczanie kleszczy. Nasza oferta jest dostępna zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Zabieg polega na eliminacji owadów z ogrodu w większości przypadków na cały sezon w danym roku. Nasza metoda wykazuje się wysoką skutecznością, którą potwierdzają nie tylko zadowoleni klienci – od lat stosujemy opryski we własnych ogrodach i zapewniamy, że w tym czasie nie znaleźliśmy ani jednego kleszcza u domowników i psów.

Na czym polegają nasze metody?

Oprysk ogrodu w celu ochrony przed kleszczami i komarami możemy wykonać jedną z dwóch dostępnych metod.

  • Zamgławianie na zimno metodą ULV – środek na bazie permetryny nanosimy na rośliny ogrodowe w formie silnego strumienia cieczy. Preparat wykazuje skuteczność zarówno przy działaniu kontaktowym, jak i przejściu owada przez oprysk. W celu zwiększenia skuteczności tej metody stosujemy dodatkowo płynną żywicę, która utrudnia spłukiwanie preparatu podczas deszczu. Główną zaletą zamgławiania na zimno jest pełna kontrola miejsca poddanego natryskowi. Preparat ten nie jest szkodliwy dla roślin.
  • Zamgławianie na gorąco – metoda mniej kontrolowana niż zamgławianie na zimno, choć tańsza i szybsza. Zamgławianie na gorąco jest jednak w naszej opinii mniej skuteczne niż metoda na zimno. Do zamgławiacza termicznego wlewa się preparat biobójczy, a następnie rozprowadza w formie przypominającej mgłę. Główną wadą tej metody jest duża podatność na ruchy powietrza, przez co mgła przemieszcza się w niekontrolowany sposób i może ominąć niektóre partie obszaru. Istnieje również ryzyko, że oprysk przeniesie się na sąsiednie działki. Ze względu na temperaturę preparatu nie ma możliwości dodania utrwalacza w postaci płynnej żywicy.

Czy dezynsekcja jest bezpieczna?

W Marlon DDD na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników. W trakcie oraz po zabiegu należy ograniczyć przebywanie na zewnątrz – ze względu na specyficzny zapach, który całkowicie ulatnia się następnego dnia. Nazajutrz, po utwardzeniu preparatu na powierzchni liści, można już bezpiecznie korzystać z ogrodu. Dezynsekcję wykonujemy późnym popołudniem po oblocie pszczół.

Zwalczanie kleszczy i komarów z Marlon DDD

Mamy bardzo duże doświadczenie w zamgławianiu terenów zielonych. W 2016 r. jako jedyna firma współpracowaliśmy z Gminą Wieliczka, zabezpieczając Światowe Dni Młodzieży przed komarami na obszarze o powierzchni ponad 20 ha. Również rok później, w 2017 r., zabezpieczaliśmy obszar, na którym obchodzono rocznicę obchodów ŚDM.


Darmowa wycena