Ozonowanie

Ozonowanie


Ozon jest gazem złożonym z trzech atomów tlenu, który wyróżnia się niebieskawym zabarwieniem i zapachem przypominającym świeże powietrze po burzy. Gaz ten jest niepalny, dość nietrwały i dobrze rozpuszczalny w wodzie. Ozon powstaje naturalnie w atmosferze ziemskiej, lecz może być również produkowany przez tzw. generatory ozonu. Ze względu na zdolność całkowitej likwidacji związków organicznych, takich jak grzyby, bakterie, wirusy, pleśń czy alergeny, ozon wykorzystywany jest do dezynfekcji.

W trakcie procesu rozkładania ozonu dochodzi bowiem do uwolnienia cząsteczki tlenu, która łączy się ze związkami organicznymi, prowadząc do ich neutralizacji. Proces ten znany jest jako ozonowanie.

Zalety ozonowania

Ozonowanie to metoda dezynfekcji, która pozwala oczyścić powietrze z bakterii, wirusów, alergenów i innych substancji szkodliwych dla zdrowia. Poprzez ozonowanie można również pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. Według przeprowadzonych badań bakteriobójcze działanie ozonu jest niemal 50 razy skuteczniejsze niż stosowanie chloru. Już niewielkie stężenie ozonu pozwala w kilka minut pozbyć się szkodliwych związków. Nasi specjaliści stosują profesjonalny sprzęt renomowanej marki TRIOXYGEN, co wpływa na skuteczność ozonowania. Przed dezynfekcją starannie dobieramy preparaty, kierując się rodzajem powierzchni, stężeniem i formulacją czynnika, temperaturą oraz czasem działania.

Gdzie można przeprowadzić ozonowanie?

Z tej metody dezynfekcji można korzystać w wielu przypadkach. Szczególnie polecamy ozonowanie pomieszczeń po osobach chorych i zmarłych, a także po zalaniu i pożarze domu. Ozonowaniu można poddawać dowolne pomieszczenia, w tym mieszkania, szkoły, przedszkola, hotele, restauracje, magazyny, hale produkcyjne, kluby fitness, hurtownie, kina, teatry, sortownie owoców, areszty, więzienia, noclegownie czy placówki wojskowe. Usuwanie drobnoustrojów przy użyciu ozonu jest skuteczne również w samochodach i klimatyzacjach.


Darmowa wycena