Pluskwa

PLUSKWA DOMOWA Cimex lectularis


ugryzienie plecyPodejrzewacie Państwo obecność Pluskiew w domu? Proszę odpowiedzieć sobie na kilka pytań, które pomogą zweryfikować czy problem jest czy go nie ma.

1. Czy w ostatnim czasie nocowaliście poza domem tj. delegacja służbowa, wakacje etc.

2. Czy na pościeli zaobserwowaliście Państwo brunatne plamy wielkości 2-3 mm.

3. Czy na skórze są widoczne ugryzienia najczęściej układające się w linii bądź skupione blisko siebie czasami podchodzące krwią?

W/w pytania pomagają odpowiedzieć na pytanie, 100% pewność daje znalezienie osobnika co jest trudne z uwagi na to że pluskwa aktywna jest głównie w nocy kiedy śpimy.

Zapraszam do kontaktu celem omówienia rozwiązania Państwa problemu.

Nasza Firma jako jedyna w Krakowie udziela pisemnej gwarancji w kwestii skuteczności zwalczenia owadów. Nigdy nie było konieczności i próśb z naszej strony aby wyposażenie Państwa mieszkania np. meble zostały wyrzucone. Zapraszamy do zapoznania się z referencjami klientów.

Pluskwa

Pluskwa domowa jest insektem, który odżywia się krwią innych organizmów – min. człowieka. Ataki mają miejsce gdy robi się ciemno, szczególnie w nocy gdy śpimy, dlatego pluskwę domową nazywa się często pluskwą łóżkową.

Owady te przenoszone są przez ludzi podczas podróży, poprzez używane meble, a także po noclegach w schroniskach, hotelach, czy hostelach, a także podczas pobytu w miejscach publicznych. Pluskwy preferują przebywanie w miejscach spokojnych i ciemnych, unikają światła, dlatego na początku trudno je zauważyć. Pluskwy są obecne głównie w łóżkach i materacach, a także za obrazami i listwami przypodłogowymi. Ich ukąszenia pozostawiają czerwone, lekko swędzące ślady, które niosą ryzyko zadrapania. Owad ten może przenosić groźne dla człowieka bakterie gronkowca złocistego.

Zwalczanie pluskiew stanowi duży problem, zwłaszcza, że insekty te nabywają odporność na środki owadobójcze.Marlon DDD pomoże Państwu w skutecznej walce z tymi owadami.

Pluskwa domowa, to trudny przeciwnik. Wiedząc, że walka z tymi owadami nie jest rzeczą prostą, warto skorzystać z naszych usług. Marlon DDD, to firma z wieloletnim doświadczeniem w dezynsekcji, deratyzacji, dezynfekcji i wielu innych usługach, które sprawiają, że Państwa życie stanie się wolne od szkodników. Zawsze stosujemy najnowocześniejsze metody i preparaty chcąc zapewnić Państwu skuteczność działania i bezpieczeństwo.

Przygotowanie do zabiegu:

 1. Ochrona żywności oraz środków osobistych
  Prosimy o pochowanie jak najwięcej żywności do lodówki, to co nie zmieści się można schować do zmywarki lub pralki – są to szczelne miejsca w Państwa domu. To co się nie zmieści można umieścić w szafkach kuchennych – rekomendujemy wcześniejsze użycie worków foliowych.
  Szczoteczki do zębów, przybory do makijażu, lekarstwa powinny zostać również zabezpieczone a najlepiej zabrane z Państwem poza mieszkanie.
 2. Łóżka oraz meble
  Konieczne jest opróżnienie łóżek w taki sposób aby nasz pracownik miał pełny dostęp z każdej ze stron łóżka. Jest to kluczowy element w zwalczaniu pluskwy. Kołdry oraz poduszki wraz z owleczkami prosimy ułożyć w kostkę w tym samym pokoju na stole bądź komodzie ( nie należy ściągać owleczek – wypierzecie je Państwo po powrocie do mieszkania temperatura minimum 60 stopni).
  Prosimy o odsunięcie mebli na 20-30 cm od ścian, meble które są w zabudowie stałej lub nie ma możliwości ich odsunięcia pozostają w takiej formie jak obecnie.
 3. Odkurzanie
  Koniecznie należy dokładnie umyć oraz odkurzyć podłogi mieszkania. Sugerujemy wyrzucenie worka z odkurzacza ( możliwość wciągnięcia pluskiew). Następnie podłogi należy umyć wodą z płynem.
 4. Zabezpieczenie elektroniki
  Sugerujemy zabezpieczenie elektroniki np telewizor, ekspres, czajnik folią malarską/workami na śmieci zamocowaną dobrej jakości taśmą klejącą. Konieczne jest poprawne zamocowanie foli ponieważ zabieg wykonywany jest maszyną która dmucha pod bardzo dużym ciśnieniem i pod wpływem podmuchu nie może jej zerwać.
 5. Zabawki dzieci typu pluszaki, gryzaki, puzzle proponuję pochować do dużego worka na śmieci 120L i umieszczenie go zamkniętego w łazience lub na balkonie.
 6. Ubrania pozostają w szafach, nie ma konieczności ich prania po zabiegu. Nawet gdyby pluskwy znalazły się w ubraniach, to idąc w Państwa strone jako żywiciela przejdą przez substancję naniesioną na powierzchnie podłóg oraz łóżka co doprowadzi do śmierci.
 7. Łóżeczko dziecięce
  Naszym zdaniem łóżeczko dziecięce powinno pozostać w pomieszczeniu, w którym pierwotnie się znajdowało i powinno zostać poddane zabiegowi. Po powrocie do domu należy minimum dwukrotnie  umyć szczebelki, barierkę gorącą wodą z płynem.
 8. Prosimy o ściągnięcie obrazów i ułożenie ich wzdłuż jednej ze ścian – frontem w jej kierunku. Wszelkie rzeczy „lotne” np ramki ze zdjęciami powinny zostać w pozycji leżącej ( aby podmuch powietrza nie doprowadził do ich strącenia).
 9. Dywany jeżeli jest możliwość prosimy aby zostały zwinięte i postawione w rogu pokoju. Prosimy nie rozwijać ich ponownie przez okres 1,5 msc od pierwszej dezynsekcji.
 10. Kwiaty – jeżeli jest to możliwe można przenieść kwiatki do łazienki. Nigdy nie zdarzyło się aby jakikolwiek kwiatek ucierpiał po zabiegu. Wyjątkiem są storczyki, które od podmuchu tracą kwiatki ale za kilka msc kwitną ponownie.